پسری با خوردن کربنات کلسیم در بورس کالا بیش فعال شد

کربنات کلسیم در بورس کالا رایج ترین ماده پرکننده در ساخت کاغذ است کربنات کلسیم زمین (GCC) با آسیاب سنگ آهک با کیفیت بالا در اندازه های بسیار کوچک تولید می شود و بیشتر به عنوان رنگدانه استفاده می شود و به عنوان پوشش خارجی در کاغذهای پوشش داده شده گنجانده شده است.

بنابراین، GCC دارای توزیع گسترده ای از اشکال و اندازه است که عملکرد نوری آنها را کاهش می دهد.

کربنات کلسیم رسوبی (PCC) نیز در کاغذسازی به عنوان پوشش و ماده پرکننده استفاده می شود در تولید متعارف کربنات کلسیم مصنوعی (یعنی رسوب‌شده)، گاز دودکش حاوی CO2 از طریق دوغاب آهک هیدراته (هیدروکسید کلسیم)، که از آن کربنات کلسیم رسوب می‌کند حباب می‌شود.

با تنظیم پارامترهای فرآیند بارش، می توان شکل و اندازه بلورهای تولید شده را کنترل کرد تا خواص نوری آنها برای استفاده در کاغذسازی بهینه شود.

کلسیم

PCC به طور معمول روشن تر از GCC است زیرا ناخالصی های آلی و برخی اکسیدهای فلزی را می توان در طول فرآیند تولید PCC جدا کرد.

تولید PCC CO2 را به عنوان کربنات متصل می کند اما CO2 نیز هنگامی که سنگ آهک برای تهیه آهک برای فرآیند کلسینه می شود، منتشر می شود.

تولید PCC به سنگ آهک نسبتاً خالص نیز نیاز دارد برای به حداقل رساندن هزینه های حمل و نقل، سنگ آهک قبل از انتقال به مرکز تولید PCC، که معمولاً در محل کارخانه کاغذسازی قرار دارد، کلسینه می شود.

یک مفهوم تولید جایگزین برای تولید کربنات کلسیم در حال توسعه است که نیاز به سنگ آهک تازه و کلسینه شدن آن را حذف می کند.

این مفهوم پتانسیل کاهش انتشار CO2 و استفاده همزمان از سرباره فولادسازی را دارد در این فرآیند، کلسیم به طور انتخابی از سرباره فولادسازی با استفاده از محلول‌های نمک آمونیوم در مرحله استخراج استخراج می‌شود.

کربنات کلسیم با فیلتراسیون جدا می شود و حلال به استخراج کننده بازگردانده می شود، زیرا نمک آمونیوم در کربناتور بازسازی می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.